۵ اشتباه رایج درانتخاب و خرید دوربین مداربسته

۵ اشتباه رایج درانتخاب و خرید دوربین مداربسته

اکثر مکان هایی که مجهز به دوربین مداربسته هستند، جرایم کمتری را شاهد هستند.این در حالی ست که دوربین هایی با کیفیت تصویر پایین تر مانع از ان میشوند که به تحقیقات عمومی وخصوصی در مورد جرایم انجام شود.برنامه ریزی دقیق و توجه به تغییرات زیست محیطی ضروری است تا از اشتباهات دوربین مداربسته معمولی که اغلب مانع استفاده از تصاویر CCTV در تحقیقات قانونی می شود جلوگیری شود. در اینجا به ۵ اشتباه رایج درانتخاب و خرید دوربین مداربسته میپردازیم.در ادامه مطلب به نکات قابل توجهی در مورد تاثیر محیط و انتخاب های نادرست نوع دوربین مداربسته می پردازیم.

۱-انتخاب دوربین مداربسته بدون توجه به محیط

محیطی که قرار است دوربین مداربسته در آن نصب شود دارای بیشترین اهمیت در انتخاب آن است.چرا که اگر به عوامل محیطی و زیست محیطی توجه نشود در آینده دچار مشکل و نقص در تصویر دوربین ها می شویم.

توجه به نور محیط

دوربین های مجهز به WDR برای محیط هایی مناسب هستند که اختلاف نور زیادی وجود دارد.مثل نور آفتابی که از پنجره به محیط داخل وارد میشود.سنسور WDR در دوربین مداربسته وظیفه خنثی کردن این اختلاف نور را دارد.

در تصویر زیر میزان تاثیرگذاری WDR را بر تصویر دوربین مداربسته مشاهده می کنید.

5 اشتباه رایج درانتخاب و خرید دوربین مداربسته

WDR چیست؟

WDR مخفف Wide Dynamic Range است. زمانی که اختلاف بین دو سطح نور زیاد باشد و باعث ایجاد اختلال در تصویر شود ، در مکانیزم WDR دوربین به دو CCD سرعت بالا و سرعت پایین مجهز شده است. در ابتدا CCD سرعت پایین (با مدت زمان نوردهی زیاد) و سپس CCD سرعت بالا (با مدت زمان نوردهی کم) تصویر را پیمایش میکنند.

پس از آن دو تصویر به دست اماده از این دو حسگر با هم ترکیب میشوند و تصویر نهایی را تولید میکنند که نور مناسبی هم در نقاط هم نور و هم در نقاط پر نور دارد.

توجه به شرایط آب و هوایی

اگر در محیطی با آب و هوای مرطوب و امکان بارش باران به طور مداوم هستید حتما از دوربین های مداربسته با بدنه ضد آب (IP66-IP67) استفاده کنید که در صورت تماس دوربین با آب امکان نفوذ به داخل را نداشته باشند.

همچنین میتوانید برای افزایش مقاومت دوربین ها در برابر رطوبت از کاور دوربین استفاده کنید اما استفاده از دوربین مداربسته با بدنه ضدآب را توصیه میکنیم.

۲-انتخاب دوربین ۳۶۰ درجه

دوربین 360 درجه

دوربین های فیش آی یا ۳۶۰ درجه به عنوان دوربین تکمیلی باید مورد استفاده قرار بگیرند. به این معنی که برای فضای مورد نظر خود چند دوربین مداربسته نصب کرده اید تا قسمت های مختلف را زیر نطر داشته باشید و با اضافه کردن یک دوربین ۳۶۰ درجه میتوانید به کل فضا دید مناسبی داشته باشید . با این تفسیر استفاده تکی از دوربین ۳۶۰ درجه پیشنهاد نمیشود.

((برای دیدن نمونه تصویر دوربین فیش آی روی لینک زیر کلیک کنید.))

۳-امکانات به جای ظاهر

این دیدگاه که هرچه کیس و ظاهر دوربین بزرگتر باشد دوربین بهتری ست همیشه جوابگو نیست . در نسل جدید دوربین مداربسته با افزایش امکانات ظاهر دوربین چندان بزرگ نیست ولی بسیار بهتر از دوربین هایی عمل میکنند که با کاهش امکانات و بزرگ نمایی ظاهری سعی میکنند خود را توجیه کنند.البته برخی از دوربین ها که برای استفاده صنعتی هستند و یا سنسور های زیادی را پوشش میدهند ممکن است از نظر ظاهری اندازه بزرگتری داشته باشند اما تعداد آنها محدود است.ممکن است یک دوربین مداربسته از نظر شما بسیار فریبنده و جذاب باشد اما همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که همین ظواهر میتواند چشم شما رو به روی ایراد های آن ببندد.افت کیفیت تصویر به مرور زمان باعث ناکارآمدی این دوربین ها میشود.

۴-دید در شب مناسب

باید بدانید که همه دوربین های مداربسته مجهز به دید در شب ، تصاویر رنگی در شب را به شما نشان نمی دهند.

اگر برای تصاویر ضبط شده در شب نیاز تصویر رنگی دارید ۲ اره وجود دارد:

۱-باید نور مناسبی برای محل مورد نظر تامین کنید تا دوربین تصویررنگی را ضبط کند.

۲-از دوربین های starlight استفاده کنید.این دوربین ها مجهز به سنسوری هستند که حتی در تاریکی و فقدان نور تصویر رنگی ارائه میدهند.

۵-کیفیت را فدای هزینه نکنید

یکی از اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته این است که بسیاری از مردم به منظور صرفه جویی در هزینه، تن به خریداری دوربین های مداربسته ارزان قیمت می دهند. این امر می تواند ایده بسیار بدی باشد. اولین فاکتور برای حفظ امنیت در سیستم های امنیتی عملکرد درست این سیستم هاست. به عبارتی اگر سیستم شما سیستم درست و قابل اعتمادی نباشد نخواهید توانست تصویری با کیفیت دلخواه و مناسب ضبط و استفاده کنید. در نتیجه ایمنی شما ممکن است در معرض خطر قرار گیرد. لذا، هرگز اشتباه نکنید که یک دوربین ارزان تر برای صرفه جویی در پول داشته باشید.

به یاد داشته باشید که شما، چیزی را دریافت می کنید که بهای آن را پرداخت کرده باشید.این خطرات ممکن است با افت کیفیت دوربین در طی زمان همراه باشد یا مشکلات ضبط فیلم و عدم هماهنگی دستگاه و هارد.بارها مشاهده شده که مشتری با تهیه دوربین مداربسته ارزان تر دچار مشکل شده چرا که در مواقع نیاز به تصویر دوربین مداربسته متوجه شده از ابتدا چیزی ضبط نشده است و جبران آن بسیار سنگین و پر هزینه تر بوده است.یکی دیگر از مشکلات این دسته از دوربین ها نداشتن گارانتی و خدمات پس از فروش است که در صورت بروز مشکل هیچ مرجعی پاسخگوی شما نیست.هزینه ای که در ابتدا ممکن است بیشتر پرداخت کنید ، در واقع سرمایه گذاری برای سال های آینده شماست.

فاکتور های دیگری که باید در انتخاب دوربین مداربسته در نظر بگیرید:

  • میزان دید در شب مورد نظر
  • تعیین میزان اهمیت دید هر دوربین
  • تناسب مساحت فضای مورد نظر با زاویه دید دوربین مداربسته
  • توجه به انتخاب مناسب دام و بولت

((همچنین برای مطالعه راهنمای کامل انتخاب دوربین مداربسته کلیک کنید.))

فراموش نکنید که همواره استفاده و مشورت با یک کارشناس تخصصی در حوزه دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی میتواند بهترین روش برای این کار باشد.مجموعه الکترواشل با داشتن بیش از ۱۲ سال سابقه در زمینه دوربین مداربسته آماده ارائه مشاوره رایگان به شمااست.در صورتی که امکان برقراری تماس ندارید لطفا از طریق لینک زیر فرم تماس با ما را پر کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم تماس با ما

زهرااحسانی

۱۳۹۷/۸/۲۱ ۱۵:۰۴:۱۱ ۲۱ آبان ۱۳۹۷|