ماکت دوربین مداربسته و معایب آن

معایب استفاده از ماکت دوربین مداربسته

با توجه به مقاله های قبلی از اهمیت وجود دوربین مداربسته و تاثیر آن در تامین و حفظ امنیت منطقه تحت پوشش دوربین مداربسته آگاه هستید.با افزایش جرایم و ناامنی در هر منطقه ای اولین چیزی که به ذهن افراد میرسد اسنتناد به تصاویر دوربین مداربسته برای اثبات جرم است . حتی در یک سرقت جزئی ممکن است شما اعتبار محل کار و سکونت خود را ازدست بدهید ، در حالی که با داشتن یک سیستم امنیتی میتوانید گام بزرگی درجهت افزایش سطح امنیتی محل داشته باشید.

اگر شما برای تهیه دوربین مداربسته بودجه کمی را در نظر گرفته اید ، ممکن است وسوسه شوید که به جای استفاده از دوربین مداربسته از ماکت ان استفاده کنید.بسیاری از مردم بر این باورند که وجود فیزیکی دوربین مداربسته جنبه بازدارندگی دارد و حتی داشتن ماکت آن نیز همین حس را به سارقین القا میکند.این نکته که جنبه بازدارندگی دارد کاملا صحیح است اما صرف داشتن نمای دوربین مداربسته ، نیاز شمارا به داشتن یک سیستم امنیتی برطرف نمیکند.پس بهتر است که قبل از تهیه ماکت نکاتی را در مورد ان بدانیم.در ادامه به معایب استفاده از ماکت دوربین مداربسته میپردازیم.

ماکت دوربین مداربسته (دوربین جعلی) چیست؟

دوربین های امنیتی جعلی دوربین هایی هستند که برای نگاه های واقعی طراحی شده اند، در حالی که آنها واقعا واقعی نیستند. شما می توانید انواع مختلف دوربین های جعلی را انتخاب کنید که در همه سبک ها، اندازه ها و رنگ های مختلف وجود دارند. اکثر مردم ماکت دوربین مداربسته خود را بر اساس نوع کسب و کار و محیط مورد نظرشان انتخاب میکنند و بسیاری از ماکت ها بسیار شبیه به دوربین مداربسته هستند.دراین حال شما فقط باید کیس مورد نظر خود را انتخاب کنید.ماکت دوربین مداربسته ساختار پیچیده ای ندارد،با کلیک روی لینک زیر میتوانید نحوه ساخت نمونه ان را در یوتیوب مشاهده کنید.

((ساخت نمونه ماکت دوربین مداربسته))

جنبه های داشتن ماکت دوربین مداربسته چیست؟

داشتن دوربین مداربسته قطعا بهتر از داشتن ماکت دوربین مداربسته است . این در حالی ست که بسیاری از مردم تفاوت بین ماکت و دوربین مداربسته را نمی دانند و فقط داشتن یک دوربین مداربسته برای آنها کافیست.

جوانب مثبت و منفی ماکت دوربین مداربسته

بسیاری از ساکنین خانه ها و صاحبان کسب و کار با داشتن دوربین مداربسته احساس امنیت بیشتری میکنند.این یکی از دلایل تمایل افراد به داشتن دوربین مداربسته است که متاسفانه گاهی اوقات برای کاهش هزینه ها از ماکت دوربین مداربسته استفاده میکنند که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و شاید واقعی بنظر برسند.

اگرچه داشتن دوربین مداربسته قطعا یک گزینه بهتر از داشتن ماکت آن است تا از هیچ اقدام احتیاطی امنیتی اجتناب نکنید، اما مهم است که به یاد داشته باشید که آنها واقعی نیستند. همیشه به خاطر داشته باشید که یک دوربین مداربسته واقعی یک شرط امن تر از یک جعلی آن است.

چه زمانی استفاده از ماکت دوربین مداربسته ایده خوبی است؟

اگر شما از قبل یک سیستم امنیتی دارید و مایل به افزایش کارایی ان هستید، میتوانید با استفاده از ماکت دوربین مداربسته این کار را انجام دهید. از این راه میتوانید مطمئن شوید که  دوربین های مداربسته را در جاهای مهم تر و ماکت ها را در سایر نقاط قرار داده اید.

به عنوان مثال در یک فروشگاه ، ممکن است بخواهید دوربین مداربسته واقعی را در ورودی و خروجی فروشگاه ، صندوق و محل بارگیری قرار دهید.برای سایر مناطق و برای کنترل اجناس میتوانید از ماکت دوربین مداربسته استفاده کنید.

به عنوان مثال صاحبان خانه ممکن است بخواهند دوربین مداربسته واقعی را در ورودی درب حیاط و گاراژ نصب کنند و ماکت دوربین مداربسته را در راهرو و داخل ساختمان استفاده کنند.یعنی به این صورت که از دوربین مداربسته واقعی و جعلی به صورت ترکیبی استفاده کنند.همچنین باید به رنگ،سایز و سبک دوربین های مداربسته واقعی توجه کنید چون سارقین حرفه ای میتوانند متوجه این تفاوت ها شوند.

چه زمانی استفاده از ماکت دوربین مداربسته ایده بدی است؟

مهم است که به یاد داشته باشید که دوربین های امنیتی جعلی همانند موارد واقعی نیستند. نه تنها دزدان هوشمند و باتجربه گاه می توانند تفاوت بین دوربین های امنیتی واقعی و جعلی را بیابند، بلکه باید به یاد داشته باشید که در صورت وقوع چیزی در خانه یا دفتر کار ،شما هیچ فیلم نظارتی نخواهید داشت.

اگر در محلی زندگی و کار میکنید که سابقه سرقت داشته بهتراست ازدوربین مداربسته واقعی استفاده کنید . با توجه به بودجه و ارزش پولی خود سیستم امنیتی قابل ملاحظه ای تهیه کنید تا خانواده و کارمندان امنیت خاطر را احساس کنند.

بهترین شرط در خرید یک سیستم امنیت واقعی این است که شامل هشدار و سیستم نظارتی باشد.

اگر شما در شرایطی قرار دارید که نیاز یه سیستم امنیتی دارید ، توصیه ما تهیه یک پک دوربین مداربسته واقعی است ، چرا که در صورت بروز خطر و رخ دادن سرقت ممکن است نیاز به استناد به مدارک موجود در دوربین مداربسته شما باشد.به طور مثال : فرض کنید یکی از ساکنین محل سکونت شما با اطمینان به حضور دوربین مداربسته خودرو خود را در خیابان و جلوی دوربین مداربسته پارک میکند.در صورت بروز سرقت و از دست رفتن اشیا و مدارک ، ایشان میتوانند به فیلم موجود در دستگاه DVR که توسط دوربین های مداربسته ضبط شده اسنتاد کنند. در این صورت اگر مشخص شود دوربین مورد نظر ماکت بوده است ، ضرر وزیان این اتفاق فقط به عهده شما خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

همچنین استفاده از سیستم امنیتی ترکیبی از دوربین مداربسته و ماکت نیز معایبی دارد. سارقین حرفه ای متوجه تفاوت های بین این دو می شوند. به طور مثال در اکثر ماکت ها چراغ قرمز رنگی وجود دارد که به عنوان هشداری برای سارقین به کار میرود و انها را متوجه وجود دوربین مداربسته میکند.این درحالیست که دوربین مداربسته واقعی چنین چیزی ندارد.در استفاده از ماکت دوربین مداربسته هیچ کابل و اتصالاتی مشاهده نمی شود و همین امر باعث میشود تا سارقین متوجه شوندکه دوربین نصب شده فیک یا جعلی است.

به عنوان نکته پایانی :

  • استفاده از ماکت دوربین مداربسته توصیه نمیشود.
  • برای مکان هایی که بحث مشاعات و شرکا مطرح است به هیچ عنوان از ماکت استفاده نکنید.
  • برای تهیه دوربین مداربسته با قیمت مناسب تر سعی کنید در طرح فروش تخفیف دار شرکت کنید تا بهای تمام شده ان با محاسبه تخفیف کمتر شود.

زهرااحسانی

۱۳۹۷/۸/۲۶ ۱۶:۵۹:۰۰ ۲۶ آبان ۱۳۹۷|